4.třída - zs klenci

4.třída

Archiv > 2013/2014 > www strany tříd

Čtvrťáci na bobech

Po dvě čtvrteční odpoledne jsme si zpestřili odpolední vyučování a vyrazili jsme s paní učitelkou Váchalovou do krásné zimní přírody nad Klenčí bobovat. Měli jsme spoustu bláznivých nápadů -jezdili jsme v kleče, po břiše, dělali vláček, závodili ve dvojicích i trojicích. Moc se nám to všem líbilo a na fotky se můžete podívat.

Eliška Johanková
a Nátálie Lišková

Hudebně vzdělávací program
"Rocková hudba v Čechách"

Dne 15.1.2014 proběhl v učebně fyziky Hudebně vzdělávací program "Rocková hudba v Čechách". Jak to v učebně vypadalo je vidět na fotografiích.

PERNŠTEJNI NA NAŠÍ ŠKOLE

Ve středu 5.února jsme se zúčastnili výukového Programu Přemyslovci v malé školní tělocvičně. I naši  spolužáci Kamil Černý , Daniel Kuneš a Lukáš Chmelík se aktivně zapojili do účinkování. Představení se nám moc líbilo.

Richard Ochotný 4.třída

Navštívili jsme domažlické hasiče

Ve středu 12.března  jsme s paní učitelkou Váchalovou absolvovali exkurzi  u hasičů v Domažlicích. Prohlédli jsme si hasičská auta, dokonce nám dovolili vylézt i na jejich střechu. Seznámili nás s veškerou záchranářskou technikou. Také jsme zhlédli film o požárním nebezpečí. Návštěva HZS byla velice poučná. Více na fotkách.

Jan Řezníček,4.tř.

Výlet do chovatelského kroužku na gymnáziu v Domažlicích

Náhradní výuku si čtvrťáci ve středu 12.března  zpestřili návštěvou chovatelského kroužku  na Gymnáziu J:Š:Baara v Domažlicích. Poutavé vyprávění s ukázkami mnoha zvířat si pro nás připravil student Michal Švec. Měli jsme příležitost si vzít di ruky krajtu ,scinka, užovku červenou a další.
Viz foto.

Daniel Kuneš,4.tř.

Turistický výlet a návštěva myslivce

Ve čtvrtek 13.března jsme absolvovali náhradní výuku, protože ve škole nešel elektrický proud. A tak čtvrťáci vyrazili na návštěvu k panu Kobesovi do Chodova, který je vášnivý myslivec. Ten nám ukázal svoje myslivecké trofeje a vyprávěl o přírodních zajímavostech. Provedl nás zahradou, kde chová slepice, holuby, papoušky a psa Ahura.
Potom jsme pokračovali na Výhledy a po Baarově stezce jsme se vraceli do školy, kde nás čekal oběd.
            Richard Ochotný, Dominik Šmídek,4.tř.

Práce na školním pozemku

Celoroční projekt
V rámci celoročního projektu jsme vytvořili symboly  čtyř základních živlů - vody, země, vzduchu a ohně.
Tak se podívejte, jak se nám to podařilo.

Čtvrťáci si prověřili výuku diopravní výchovy v praxi.

V úterý 24.června naši čtvrťáci završili výuku dopravní výchovy krásným výletem na kolech.
Už před osmou hodinou se většina žáků třídy shromáždila se svými koly na školním dvoře.
Odtud jsme vyrazili přes nově zrekonstruovaný železniční přejezd na cyklostezku. První zastávka bylo setkání s paní ředitelkou Novákovou v obci Zdanov. Naše trasa dále směřovala přes Luženice a Luženičky na Baldov. Toto místo jsme si připomínali ve výuce vlastivědy, kde jsme probírali husitské války a právě zmiňovali bitvu u Domažlic ,ke které došlo 1.8. 1431. Slíbili jsme si, že toto datum si budeme všichni pamatovat.
Obdivovali jsme překrásný výhled do kraje od Kdyňské pahorkatiny přes Šuvavu až po nejvyšší horu Českého lesa Čerchov.
Po odpočinku a vydatné svačině jsme se vraceli do školy.
Výlet se nám všem moc líbil a věřím,že na podzin už jako páťáci,vyrazíme na další.

H.Váchalová,tř.uč.
a cyklisté ze 4.třídy