4.třída - zs klenci

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

4.třída

Archiv > 2015/2016 > stránky tříd

Závěr školního roku - školní výlet, branný den, Den Země- vycházka do okolí

Školní výlet

Záchranná služba

Naši nejmladší atleti byli úspěšní na atletické lize.

Ve středu 8.6.se na atletickém stadionu Gymnázia J.Š.Baara v Domažlicích uskutečnila atletická liga nejmladšího žactva. Naší školu reprezentovali následující žáci a žákyně:
Nejmladší účastnicí byla Agáta Skalová ze 2.třídy,Tereza Konopíková,Nikola Pham,Lukáš Váchal a Samuel Macht
ze 3.třídy,Lenka Kelemaníková,Bohumila Šmídová,Daniel Knopp,Václav Radič a Petr Volfík
ze 4.třídy,Šimon Knopp,Albert Skala a Barbora Mifková z 5.třídy.
Nejlepších výsledků dosáhla Barbora Mifková,která zvítězila v běhu na 500m i ve skoku dalekém.
Albert Skala byl nejrychlejší v běhu na 600m a Petr Volfík ve stejné disciplině obsadil 3.místo.
Bohumila Šmídová v běhu na 500m obsadila 2.místo.
Ve skoku dalekém vybojoval stříbrnou medaili Samuel Macht.
Hod raketkou se nejlépe z klenečských žáků povedl Vaclavu Radičovi,který si z Domažlic odvezl bronzovou medaili.


Anglické divadlo

         V úterý 17.5.se celý první stupeň naší školy a čtvrtá a pátá třída z Chodova účastnili divadelního představení v Anglickém jazyce.Tři herci z nichž jeden Angličan nám předvedli pohádkový příběh.
Nejvíce se nám líbili postavy zlých obrů.
         Během představení jsme se naučili několik anglických slovíček a melodii písničky. Představení se nám moc líbilo a jako poděkování jim naši kamarádi nakreslili obrázek.    

                                          Petr Volfík
                                                         Daniel Knopp
                                                         Jakub Fiala

VÝLET DO ZELENOVA

V pátek 22.4. se žáci 4. třídy sešli v 7:15 před školou. Jeli jsme autobusem do Trhanova. Pak jsme šli přes Dubí až na Pilu, kde jsme si pochutnali na buchtě, kterou pro nás upekla paní učitelka Váchalová. Z Pily jsme pokračovali na Hadrovec a šli jsme přes aquadukt, kde tekla voda po mostě nad kolejemi.A konečně jsme došli do Zelenova, kde nás přivítal pan Miroslav Anderle se svými dvěma loveckými psy. Pak nám ukázal bažanty královské, různé pasti na zvěř, paroží a dal nám skleněné kameny ze staré sklárny. Také nás dovedl k liščí noře a chtěl  nám ukázat v potoce raky, ale bohužel jsme neměli štěstí a raky jsme neviděli. Na závěr jsme si opekli buřty a vyrazili zpátky na Hadrovec odkud jsme jeli vlakem do Klenčí. Výlet se nám všem moc líbil a užili jsme si ho.

DĚKUJEME


Exkurze do domu přírody v Klenčí

  Ve středu 6.dubna čtvrťáci s paní učitelkou Váchalovou a Řezníčkovou navštívili
dům přírody v Klenčí. Prohlídka se nám všem moc líbila.
  Na začátku jsme dostali pracovní listy,které jsme postupně vyplňovali a seznamovali se s přírodou v Českém lese.
  Nově opraveným objektem na staré poště nás velmi poutavě seznamovala paní Kožiolová.
Těšíme se na další pěkně prožitou hodinu přírodovědy v tomto zařízení.

                                                                                                                             
 Lenka Kelemaníková
                                                                                                Lenka Bienová
                                                                                                Dan Knopp
                                                                                                Kuba Fiala
                                                                                                Verča Kapicová


Velikonoce ve 4.třídě

   Již minulý týden jsme začali s výzbobou své třídy. Někteří přinesli zdobená vajíčka, kočičky, vrbové proutky na pletení pomlázky i další přírodní materiály. Na výtvarné výchově jsme si vyrobili kytičky a papírová vajíčka. Největším zážitkem byla pochoutka na velikonočním beránkovi, kterého přinesl Kuba Fiala.


                                                          Lenka Bienová

                                                          Jana Zavázalová
                                                          Jakub Fiala

Projekt "Masopust ve 4.třídě

Čtvrťáci na bobech

Ve čtrtek 21.ledna jsme s paní učitelkou Váchalovou vyrazili na boby. Bobování se nám zá krásného slunečného počasí moc líbilo. Někteří z nás sjeli svah více než dvacetkrát.
Jakub Fiala 4.třída

4. třída si vyšla na předvánoční vycházku


V úterý 22.12. jsme šli s naší paní učitelkou Hanou Váchalovou nad Klenčí nakrmit lesní zvěř.
Každý jim přinesl z domova nějaká jablíčka, mrkve nebo kaštany, ze kterých jsme jim udělali hromadu na louce mezi Klenčím a Chodovem.

Když jsme se vrátili zpátky do školy,tak jsme si uvařili ve třídě čaj a k tomu jsme ochutnávali vánoční cukroví od našich maminek. Pak jsme si rozdali vánoční dárky a zapálili si prskavky.
Byl to super den, kterým vlastně začaly naše vánoční prázdniny.


Autoři: Jakub Fiala a Daniel Knopp


William Steinberger – judista roku 2015


Žák 4.třídy William Steinberger je velice úspěšným judistou. Jeho první závod se konal v Domažlicích zatím bez medaile. Willda se postupně zlepšoval a v dalších závodech dosáhl těchto výsledků: Cheb – 2. místo, Kralupy – 2. místo, Louny – 2.místo, Karlovy Vary – 3. místo. Celkově Willda získal 80 bodů a stal se tak 7. nejlepším judistou v Domažlickém okrese.


Autor:   Petr Volfík 4 tř.
Přepsal: Jakub FialaČtvrťáci si zpestřili výuku

18. listopadu jsme jeli na exkurzi do Domažlic na Policii. Nejprve jsme se šli podívat ma policejní auto. Bylo to velice zajímavé, v autě byl i počítač. Pak jsme se šli podívat na střelnici. Před dveřmi střelnice byl rachot, jako když střílí z děla. Ale když jsme byli uvnitř, tak nestříleli, protože bychom ohluchli.Mohli jsem si vzít i prázdné nábojnice. Pak jsme se vyřádili na opičí dráze. Potom jsme se šli podívat do cel. Zadržené ženy a muži musí být zvlášť, mohlo by dojít ke rvačce. Na stolech byly nakreslené plány úniku. Ženy to v celách měly čistotnější, muži nic moc. Ženy měly normální záchod, ale muži ne. Bylo to opatření hodně důležité. Muži by mohli vytrhnout trubku ze záchoda. Všem se nám to moc líbilo, některé věci jsme ani neznali.

William Steinberger 4.třída

Exkurze na Gymnáziu

Dne18.11. Byla naše 4.třída pozvaná do Gymnázia Jindřicha šimona Baara v Domažlicích.ůčelem naší náštěvy byla prohlédka exotických zvířat,ptáků a plazů,které tam žáci a studenti chovají. Viděli jsme tam hady, sklípkany, ryby, raka červeného , afrického šneka, želvy, činčily, andulky a mnoho dalších.
Musím přiznat že se některé deti trochu báli.Jiní se naopak bavily. Po ukončení náštěvy jsme našemu průvodci poděkovali za jeho výklad a pak jsme se s naší paní učitelkou vrártili autobusem zpátky,do Klenčí. Zájest se mi líbil.
Nejvíce budu vzpomínat andulky a ryby.    

                                                                                                                                                                                Lenka Bienová


Bazén Domažlice

3.11. začala naší 4. a 5. třídě týdenní výuka plavání na kterou s námi jezdila paní učitelka Hana Váchalová a pan učitel Olda Peksa. Společně s námi jezdily do bazénu také děti ze školky z Klenčí. Každé ráno jsme odjeli  autobusem do Domažlic do bazénu. První den si každého vyzkoušeli v plavání a podle toho nás rozdělili do skupin 1,2,3. Plavání se nám všem líbilo hlavně jsme měli radost, že se nemusíme učit. V pátek byly závody čtvrťáci plavali jedno kolo, páťáci plavali dvě kola.Poslední den jsme dostávali „mokré vysvědčení“ a ti nejlepší z nás dostali i diplom. Úplně nakonec jsme si mohli dělat co chceme někdo lovil puky, někdo skákal ze skokánku a někdo si hrál s molitanovýma žížalama ve vodě. Paní učitelka Hana Váchalová nám udělala i několik fotek na památku.Pak jsme se rozloučili s  hodnýma a srandovníma plavčicema a plavčíkem a už teď se těšíme na příští rok na plavání.

Vašek Radič 4.třída
DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ


       V pondělí 5.10.2015 jsme dohromady s pátou třídou jeli autobusem na dopravní hřiště do Domažlic. Moc jsme si to užili. Ze začátku jsme zkoušeli rozjíždění, zatáčení, osmičku a zastavení. Potom jsme dělali chodce na přechodu pro chodce podle semaforu a pátá třída jezdila na kolech podle značek a semaforů, pak nastala výměna a pátá třída byla chodci a my cyklisté. Moc se nám to líbilo, a pak jsme se šli nasvačit do učebny. Hodně jsme se toho naučili, třeba když chceme odbočit, tak musíme nastavit ruku na tu stranu, kam chceme odbočit.


                                                                                   Ondra Satler         Filip Záhoř   


Obora Otov

Ve středu 30. 9. jsme se s 5. třídou vypravili na prohlídku obory u Otova. Autobus nám odjížděl v 8:10. Na místě na nás čekal pan myslivec Olejník. K ohradě to byl jen kousek. Pak nás pan Olejník pustil dovnitř. Říkal nám, že chovají 41 muflonů a 26 daňků. Ukázal nám parohy daňků a jelenů různého stáří. Viděli jsme i zuby divokého prasete a zbraň kulobrok i s náboji, které jsou určeny jen myslivcům. Dále nám řekl, jak se máme v lese chovat a přírodu chránit. Poté nám dovolil nakrmit zvěř. Většina z nás přinesla jablka, tvrdý chléb, žaludy a kaštany. Užili jsme si krásné dopoledne v přírodě se zvířaty. Někteří z nás si daňky a muflony i vyfotili.
Petr Volfík, Daniel Knopp
4. třída

Judo Club DomažliceWilliam Steinberger ze 4. třídy reprezentoval Judo Club Domažlice.    
Je to fakt dobrý sportovec.   Odvezl si s sebou medaili za druhé místo .

Nám nic jiného nezbývá než mu popřát , aby  takhle  pokračoval dál ,  aby mohl být mistr světa . Wilda má žlutobílý pásek , a jeho spoluhráči jsou také dobří  například Šimon Webr, Matyáš  Babka a Jakub Nový.Autor :  Václav Radič    přepsal :  Jakub  Fiala


 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky