5.třída - zs klenci

Archiv > Stránky třid

Cyklovýlet 20.6.2017

Vietnam

Ve středu 8. 3. si 5 třída vyrazila do Domažlic na výukový program o Vietnamu. Společně s námi také jela klenečská  6 a 7 třída spolu s dalšími žáky jiných škol. Dva pánové, kteří ve Vietnamu byli nám promítali vietnamské zvyky a jejich památky a okolí, ve kterém žijí. Po každém promítání stopli a něco nám k němu řekli. Nakonci jsme se mohli ptát na to, co nás zajímalo a oni odpovídali.  Bylo to moc pěkné

Autor: Filip Zahoř
                                                                                       Přepsal: Martin Tecl

Návštěva hasičů

Ve středu 8.března se 5. třída zúčastnila prohlídky objektu hasičského sboru v Domažlicích.
  Naučili nás, že se nemáme bát zavolat na číslo 150, když se nalezneme v situaci požáru.
  Požáry se rozdělují do mnoho skupin například:

-úmyslné založení požáru z nedbalosti
-vlivem přírody

Prohlédli jsem si 6 aut, se kterými  vyjíždějí  hasiči do terénu. Ukázali nám vybavení , která se používají  při zásahu. Měli tam i spoustu výbavy, kterou jsme neznali.
  Postupně jsem si prošli všech šest aut. U šestého auta  jsem si toho ukázali nejvíce ,  protože mělo na střeše vysouvací plošinu se žebříkem.  Všem se to moc líbilo. Rozloučili jsem se a podekovali za tuto exkurzi
                           Autor : Ondřej  Satler
                          Přepsal . Martin Tec

Výstava Výhledy

Páťáci na sněhu

V úterý 10.1. si páťáci zpříjemnili odpolední vyučování pobytem v zimní přírodě, bobováním a hrami ve sněhu. Všichni si přinesli boby a paní učitelka Váchalová měla lyže. Cestou jsme u pana Ryšavého viděli pověšeného kance a hlavu jelena siki. Pan Ryšavý byl tak hodný, že nás nechal si zvířata prohlédnout. Potom jsme udělali fotku a pokračovali na svah nad Klenčí. Na kopci jsme bobovali, soutěžili ve dvojicích a na bobech jsme zkoušeli snowboardovat.
                                                                                               Lucie Maršíková
                                                                                        Daniel Knopp
                                                                                   Petr Volfík
                                                                                   Jakub Fiala

Vánoční turnaj ve florbale.

Jako každý rok, tak i letos jsme ve škole zakončili prosincové vyučování vánočním turnajem ve florbalu. Turnaje se zůčastnilo 6 týmů složených z hračů 2., 3., 4. a 5. tříd. Každý tým měl svého kapitána. Po sérii napínavých zápasů skončila mužstva v následujícím pořadí:

6.místo- mužstvo kapitána Adama Kapinuse
5.místo-mužstvo kapitána Václava Radiče
4.místo-mužstvo kapitána Wiliama Steinbergera
3.místo-mužstva kapitána Miroslava Chmelíka
2.místo-mužstva kapitánky Natálie Zelenkové
1.místo-mužstva kapitána Daniela Knoppa

Turnaj proběhl bez zranění, byl velmi dobře zorganizován a těšíme se opět na další ročníky.

Napsal Daniel Knopp.

Vánoční pečení v 5. třídě

V úterý 13.12. se paní učitelka Hana Váchalová a celá 5. Třída přesunula do cvičné kuchyňky péct cukroví. Děti se rozdělily na čtyři skupiny. Každá pekla jiné cukroví. Paní ředitelka Jarmila Nováková nám poskytla těsto na perníčky. Většina dětí přinesla potřeby na pečení. Začali jsme válet těsta ,vykrajovat těsto na perníčky a linecké, dávat do formiček těsto na pracny a tvarovali jsme koule z těsta na koka sušenky. Když jsme to dodělali, tak jsme táci s cukrovím dávali postupně do trouby a velké plechy jsme pekli ve školní kuchyni. Postupně nám paní kuchařky přinášeli velké plechy s upečeným cukrovím a malé plech jsme si vyndali sami. Hotové cukroví jsme dali ochutnat paní ředitelce, učitelkám, kuchařkám i uklízečkám.
Akce se nám moc povedla a cukroví všem moc chutnalo.
                                                                                                                             Lucie Maršíková
                                                                                                                             Jana Zavázalová
                                                                                                                            Daniel Knopp
                                                                                                                            Petr Volfík

Návštěva Planetária v Plzni
   V úterý 22.11.2016 jsme se my žáci 5.třídy společně s žáky 9.B vypravili vlakem do plzeňského Planetária. 3D kino bylo o vesmíru a o hvězdách. Po tomto pořadu nám pustili úžasný volný pád. Letěli jsme v oblacích nad skalami a pak jsme spadli do moře a bylo to skvělé! Vypadalo to hodně skutečně. Akce se nám moc líbila a těšíme se na jarní exkurzi do Techmanie.

Lenka Bienová
         5.tř

Dopravní hřiště

V pondělí 10.10. se 5.třída spolu se 4.třídou rozhodly, že pojedou na dopravní hřiště do Domažlic. Tam nás přivítal a provedl pan Jung. O chvíli později jsme si rozebrali kola a začali jezdit. Čtvrťáci mezitím dělali chodce a potom jsme se vystřídali

KORKOVÝ DUB

27.9. p. učitelka Hana Váchalová vzala 5. třídu ke korkovému dubu. Šli jsme směrem na Díly, ale u hájovny jsme odbočili na lesní cestu a za chvíli jsme došli ke korkovému dubu, kde si kluci a holky stavěli bungry.
Dub korkový dosahuje výšky až kolem 20m. Je to stále zelený a neopadavý strom. Listy jsou proměnlivého tvaru řapíkaté až vejčité 3-7 cm dlouhé. Kůra je velmi silná pórovitá a odlupuje se ve velkých plátech, ze kterých se získává přírodní korek. Domovina dubu korkového je v oblasti Pyrenejského poloostrova a severní Afriky.