5.třída - zs klenci

5.třída

Archiv > 2014/2015 > WWW_stránky tříd

Vydařená akce páťáků pro mladší kamarády....

V úterý odpoledne 23.9.přpravili páťáci naší školy v rámci celoročního školního projektu ,,Podaná ruka,, velmi zdařilou akci pro mladší kamarády ze školní družiny. Chlapci a děvčata připravili na Baarově stezce pět stanovišť,kde mladší spolužáci v 5ti členných skupinkách v doprovodu chlapců z 9.třídy plnili různé úkoly. Například poznávali známé i méně známé živočichy,rostliny,určovali dopravní značky,cvičili postřeh a asi nejobtížnějším stanoviśtěm byla zdravověda. Při plnění tohoto úkoli byli velmi nápomocni jejich vedoucí - chlapci z 9.třídy.
        Myslím,že i když nám počasí moc nepřálo,akce se povedla a děti se obohatily o mnoho zážitků a zajímavých dovedností.

H.Váchalová,tř.uč.5.tř.

Páťáci si pochutnávali na zdravých pokrmech.

V pondělí 20.října si páťáci naší školy zpestřili výuku přípravou pokrmů v rámci projektu zdravý životní styl.
Po předchozí informaci o sestavování jídelníčků,potravinové pyramidě a zdravém stravování ,se kterou nás seznámila vedoucí školní jídelny paní Nohavcová,jsme se pustili do příprav.
Děti byly rozděleny do 3 skupin a každá sestava připravovala něco jiného.
Skupina v čele s Danielem Kunešem připravila výbornou rybí pomazánku,další kamarády vedl Kamil Černý a servírovali zeleninový salát se sýrem a kuřecím masem.Eliška Johánková se svojí
skupinou pekla vynikající štrůdl z tvarohu.
Děti mě velice překvapily s jakým nadšením a elánem se ve cvičné kuchyni pohybovaly a jaké dobroty vytvořily.Malou ochutnávku ocenili i někteří vyučující a paní kuchařky,které nám štrůdl upekly.
Akce se velmi zdařila a těšíme se na další!!!

Eliška přiložila recept na štrůdl:

1 Hera
tvaroh
dkg polohrubé mouky

Teď záleží jen na vás,můžete udělat závin nebo vyválet placku,vyložit nastrouhanými jablky a překlopit druhou plackou.
Ze začátku péct na víc stupňů.

H.Váchalová,tř.uč.

Páťáci si to v Domažlicích užili

Ve čtvrtek 27.11.2014 se žáci 5.tř. zúčastnili výukového programu Indonésie - po stopách lidojedů v MKS Domažlice..Projekce děti velmi zaujala,seznámili se s civilizací a kulturou,která je jim velmi vzdálená.
    Dalším programen byla prohlídka expozice I.sv. války v Muzeu Chodska.Tato prezentace zaujala zejména hochy,ale i děvčata se aktivně zapojila do diskuse s paní průvodkyní,která velmi ochotně zodpovídala nejzvídavější dotazy.Jako bonus jsme si mohli vystoupit na věž Chodského hradu.
    Závěr exkurze v Domažlicích patřil občerstvení v pizzerii.
    Akce se velmi zdařila a jsem přesvědčena,že žáci zajímavě získané poznatky a vědomosti využijí ve školní práci.

H.Váchalová,tř. uč.

Páťáci soutěžili ve skoku vysokém

V úterý 9.prosince se 7 hochů naší třídy zúčastnilo soutěže ve skoku vysokém Mikulášská laťka.První místo výkonem 110 cm vybojoval Dominik Sazama,druhý skončil výkonem 100cm Šimon Knopp ze 4.tř. a 3.místo stejným výkonem obsadil Daniel Kuneš.Poděkování za účast v mezitřídní soutěži ve skoku vysokém patří také:Ríšovi Ochotnému,Honzovi Řezníčkovi,Martinu Kuželkovi a Kamilu Černému.

Pochutnávali jsme si na vlastnoručně vyrobených perníčcích

Ve středu 10.prosince jsme si výuku zpestřili pečením perníčků.Díky obětavé pomoci p.ředitelky Jarmily Novákové,která nám připravila těsto,jsme si po necelých
dvou vyučovacích hodinách pochutnávali na výborných perníčcích.Některé se dětem podařilo i ozdobit,ale většina se snědla neozdobená.
Děti pracovaly ve skupinkách velmi zručně a se zájmem.Akce se velmi vydařila a těšíme se na další příjemně strávený čas ve školní cvičné kuchyni.
A nyní přikládám recept na výborné perníčky: 60 Dkg hladké mouky
5 Dkg ztuženého tuku
4 vejce
3 lžičky jedlé sody
1/2 sáčku koření do perníku

Dobrou chuť a příjemné prožití vánočních svátků přejí žáci 5.tř. a tř.uč.H.Váchalová

Dovádění na sněhu.

V úterý 10.února po obědě jsme se s paní učitelkou Váchalovou vydali bobovat.

Šli jsme přes Klenčí až k továrně.Po namáhavé cestě jsme dorazili do našeho cíle a začali jsme si užívat sněhu. Většina z nás jezdila na bobech, paní učitelka a Daniel Kuneš zvolili lyže. Všichni jsme se moc bavili a užívali si pobyt v zimní přírodě.

Eliška Johánková,5.tř.

Páťákům se cyklovýlet náramně vydařil.

Ve středu 17.6.2015 si páťáci vyzkoušeli teoretickou dopravní výchovu v praxi. Abslovovali jsme trasu 29 km. Od školy jsme se vydali po cyklostezce do Zdanova, dále do Luženic, Luženiček a na Baldov. Zde jsme posvačili a obdivovali jsme krásu okolí. Pak jsme sjeli do Domažlic, odtud na Hadrovec a na Babylon, kde jse se osvěžili v místním rybníce a posilnili se v picerii. Pak jsme se přes Pilu a Trhanov vrátili domů.
Výlet se nám moc líbil a těšíme se v šestém ročníku na další.