6.A třída - zs klenci

6.A třída

Archiv > 2013/2014 > www strany tříd

Projekt „Naše obec“  - žáci ve skupinách vytvářeli projekty na téma „Naše obec“

Vánoční besídka žáků 6. A uvařili jsme si horkou čokoládu, ochutnali jsme cukroví a rozdali jsme si pod vánočně ozdobenou palmou dárečky.

Naše vánoční besídka
Dne 20. 12. 2013 jsme měli vánoční besídku. Ráno jsme si mohli vybrat ze tří možností, jak strávíme poslední dne před Vánoci společenské hry, florbal a vánoční dílny. Většina z dětí  naší třídy si vybrala společenské hry a hodně kluků šlo hrát florbal. My a naše dvě kamarádky, Markéta a Kája, jsme byly na hrách. Byla to legrace. Máme mnoho fotek z aktivit, kterých jsme se zúčastnily, fotil nás pan učitel Petráš. Větší žáci mohli hrát AZ kvíz na počítači. Když všechno skončilo, tak jsme šli do třídy, kde jsme měli besídku. My ze 6. A jsme měli místo vánočního stromečku palmu. Mohli jsme si udělat čaj nebo horkou čokoládu. Pod „stromeček“ jsme si dali dárky, které rozdávali Adrian a Terka. Pak paní učitelka zapálila svíčky a snědli jsme cukroví.
                                                                                                                                      Linda Schwabová a Alena Kopčová, 6. A

Vysvědčení
žáci s vyznamenáním.

Vánoční ryba

Ryba vánoční projekt celé třídy.

Před Vánoci jsme měli za úkol namalovat rybu na Vánoční výstavu. Tohoto úkolu se chopila Terka Hrušková a Adrian Botoš namalovali krásného pstruha, kterého doteď obdivujeme. Vítek Mathauser k rybě dodělal vlnky se jmény žáků naší třídy.

Zeměpisná olympiáda
Dne 11. 2. 2014 jeli někteří žáci z druhého stupně naší školy do Domažlic na Zeměpisnou olympiádu, která se konala na Gymnáziu J. Š. Baaa. Když jsme přijeli, museli jsme se podepsat na účastnickou listinu. Pak nás rozdělili do tří skupin (A, B, C, D) a rozešli jsme se do tříd, kde nám rozdali tři druhy testů s atlasy, bez atlasů a vědomostní. Nejtěžší byl vědomostní. I tak jsme velmi rádi za účast. Moc jsme si to užili také proto, že jsme nemuseli do školy! J
Příště bychom klidně jeli znovu, ale ne na tak těžkou olympiádu, jaká byla teď. Obsadili jsme 8. a 9. místo z celkového počtu 17 žáků.
Markéta Kostlivá, Vítek Mathauser 6.

Naše práce v hodině výtvarné výchovy na téma tetování  a netradiční šperk.

12. 3. jsme společně se 6. B a 7. A jeli na exkurzi na policejní ředitelství do Domažlic. Vyzkoušeli jsme si „opičí dráhu“, prohlédli jsme si cely, zbraně a výcvikové středisko pro budoucí policisty.

Ve čtvrtek 13. 3. jsme navštívili nové 3D planetárium v Techmanii v Plzni. Viděli jsme filmy o vesmíru a astronautovi a vyzkoušeli jsme si řadu interaktivních exponátů.