6.B třída - zs klenci

6.B třída

Archiv > 2013/2014 > www strany tříd

Capartice

Vzpomínka na adaptační pobyt v Caparticích ( 2.10. - 3.10. 2013 ).
Batikovaná trička zhotovená pod vedením p. uč. Lucie Smazalové.

Výlet na Hrádek – 23. 9. 2013

Deskové hry
Předvánoční čas jsme si zpestřili hraním deskových her pod vedením p. uč. Jany Volfíkové a p. uč. Terezy Mašlové jsme  hráli např. Cink, Carcassonne, Dostihy a sázky, Zvukové pexeso, piškvorky, Activity, atd. Akce se konala dne 20. 12. 2013.

Ryba
To byl vánoční projekt celé naší třídy pro rok 2013. Pod vedením p. uč. Heleny Reinigerové jsme si každý vytvořili svou vlastní rybičku. Jak se nám povedly si můžete prohlédnout na fotkách.

Pernštejni 5. 2. 2014

I v letošním školním roce k nám zavítala šermířská skupina Pernštejni, která nám představila další díl z cyklu Přemyslovci. Představení se nám moc líbilo.

Vánoční dílny 20. 12. 2013

I letos jsme se zúčastnili každoročních vánočních dílen. V učebně fyziky jsme pod vedením p. uč. Miluše Řezníčkové a p. uč. Jarmily Bohmanové vyráběli zvonečky a přáníčka a poté jsme v učebně výtvarné výchovy pod vedením p. uč. Anny Čiperové a p. uč. Heleny Reinigerové vyráběli papírové vánoční rybky. Už teď se těšíme na příští rok.

Vánoční turnaj ve florbalu

Dne 20. 12. 2013 jsme se zúčastnili školního turnaje ve florbalu, který se konal v prostorách místní tělocvičny pod dohledem p. uč. Petra Kuželky.

Naše obec

V rámci předmětu výchova k občanství jsme s p. uč. Blankou Anderlovou zpracovávali projekt na téma „Naše obec“. A zde jsou naše výtvory.

Výtvarné práce a šperky

V rámci předmětu výtvarná výchova zpracováváme pod vedením p. uč. Heleny Reinigerové různá témata, při kterých využíváme všech dostupných výtvarných technik.
Jak se nám daří, o tom se můžete přesvědčit na vlastní oči.

Šperk či klenot je drobný ozdobný předmět, který se nosí na těle nebo na oděvu a je obvykle vyrobený z drahých kovů a drahých kamenů.
Šperky nosí častěji ženy, některé šperky vypráví o postavení člověka. Výrobou šperků se zabývají zlatníci nebo šperkaři.

Návštěva Planetária
Ve čtvrtek 13.3. 2014 jsme společně s 6.A a 7.A navštívili první 3D planetárium v České republice v Techmánii Plzeň. Po zhlédnutí dvou filmů o vesmíru a astronautovi jsme si prohlédli celou expozici planetária. Nejvíce nás zaujal gyroskop, který si někteří z nás mohli i vyzkoušet.

Návštěva policie v Domažlicích
Dne 12.3. 2014 jsme společně se třídami 6.A a 7.A vyrazili do Domažlic, kde jsme si na policejním ředitelství prohlédli nejen výcvikové středisko pro budoucí policisty, ale i celou řadu zbraní nebo policejní cely.