Hlavní nabídka:

Aktuality

Archiv

Žáci prvního stupně na atletické lize škol.

Ve čtvrtek 8. června se naši mladí atleti zúčastnili 55. ročníku atletické ligy škol v Domažlicích. Z 15 chlapců a dívek, kteří naši školu reprezentovali, jsme přivezli 10 medailí, někteří na stupně vítězů vystoupili i dvakrát.
  Výborných výsledků dosáhl Samuel Macht, který ve skoku vysokém zvítězil a ve skoku dalekém obsadil 2. místo, Lukáš Váchal byl nejrychlejší v běhu na 60 m a 3. ve skoku dalekém. Tereza Konopíková vybojovala 3.místo v běhu na 60 m, ve skoku vysokém shodným výkonem získaly Natálie Zelenková a Nikola Phan Cam Tu zlaté medaile, v běhu na 500m zvítězila Bohumila Šmídová a Zuzana Kubecová v těsném závěsu doběhla druhá. Na pěkném třetím místě ve skoku vysokém skončil Filip Záhoř.
  Poděkování za reprezentaci školy patří ještě následujícím závodníkům: Danielu Knoppovi, Agátě Skalové, Patriku Navrátilovi, Františku Škultétymu, Petrovi Volfíkovi, Martinu Kováříkovi a Vojtěchu Mifkovi.

Všem závodníkům blahopřeji k dosaženým výkonům a přeji hodně úspěchů v dalších závodech.

H.Váchalová,uč. ZŠ

Beseda o první pomoci

Klenečtí na krajském kole dopravní soutěže

V úterý a středu 23. a 24. května se družstvo žáků naší školy ve složení Eliška Johánková, Alžběta Krumlová, Slávek Mathauser a Michal Kapic zúčastnilo krajského kola dopravní soutěže v Plzni a Melchiorově Huti. Jmenovaní žáci - vítězové okresního kola - obsadili pěkné páté místo v kraji.

Mezi nejnáročnější discipliny patřila jízda zručnosti. Následovala jízda dle pravidel silničního provozu, testy z dopravní výchovy, zdravověda a práce s mapou.
    Jmenovaným žákům blahopřeji a přeji hodně pěkných zážitků při jízdě na kole.

H. Váchalová

Klenečtí starší žáci vítězi okresního kola dopravní soutěže mladých cyklistů.

Ve čtvrtek 27. dubna se družstvo mladších a starších žáků naší školy zúčastnilo okresního finále dopravní soutěže mladých cyklistů. Družstvo mladších žáků ve složení Vít Svoboda, Petr Volfík, Karolína Hálová a Lucie Maršíková obsadilo 7. místo.
Soutěžící prokazovali znalosti z pravidel silničního provozu, zdravovědy, jízdy zručnosti a jízdy dle pravidel na dětském dopravním hřišti. Vít Svoboda ze 6. třídy byl vyhodnocen nejlepším účastníkem v kategorii.

Naši starší žáci ve složení Slávek Mathauser,
Michal Kapic, Eliška Johánková a Alžběta Krumlová si z Domažlic odvážejí vítězný titul a postup do krajského kola, které se koná 23. a 24. května v Plzni a Melchiorově Huti. Rovněž Slávek Mathauser se stal nejlepším cyklistou v kategorii starších žáků.

B L A H O P Ř E J E M E

H.Váchalová

Naši nejmladší atleti vybojovali postup do kajského finále "Štafetového poháru".

Družstvo žáků 2. a 3.tříd ve složení: Eva Kubecová, Zuzana Kubecová, Agáta Skalová, Klára Strnadová, Martin Kovářík, Vojtěch Mifek, Dominik Tuška, David Jeřábek v silné konkurenci 9 škol okresu obsadili výborné 3. místo.

Družstvo žáků 4.
a 5. tříd ve složení: Tereza Konopíková, Nikola Phan Tu, Bohumila Šmídová, Lucie Maršíková, Lukáš Váchal, Daniel Knopp, Miroslav Chmelík, Petr Volfík
si z okresního finále z Domažlic díky nejlepšímu času přivezlo zlaté medaile.

Všem závodníkům blahopřeji a přeji mnoho úspěchů v blížícím se krajském finále,které se uskuteční 19.