Aktuality - zs klenci

Žáci prvního stupně na atletické lize škol.

Ve čtvrtek 8. června se naši mladí atleti zúčastnili 55. ročníku atletické ligy škol v Domažlicích. Z 15 chlapců a dívek, kteří naši školu reprezentovali, jsme přivezli 10 medailí, někteří na stupně vítězů vystoupili i dvakrát.
  Výborných výsledků dosáhl Samuel Macht, který ve skoku vysokém zvítězil a ve skoku dalekém obsadil 2. místo, Lukáš Váchal byl nejrychlejší v běhu na 60 m a 3. ve skoku dalekém. Tereza Konopíková vybojovala 3.místo v běhu na 60 m, ve skoku vysokém shodným výkonem získaly Natálie Zelenková a Nikola Phan Cam Tu zlaté medaile, v běhu na 500m zvítězila Bohumila Šmídová a Zuzana Kubecová v těsném závěsu doběhla druhá. Na pěkném třetím místě ve skoku vysokém skončil Filip Záhoř.
  Poděkování za reprezentaci školy patří ještě následujícím závodníkům: Danielu Knoppovi, Agátě Skalové, Patriku Navrátilovi, Františku Škultétymu, Petrovi Volfíkovi, Martinu Kováříkovi a Vojtěchu Mifkovi.

Všem závodníkům blahopřeji k dosaženým výkonům a přeji hodně úspěchů v dalších závodech.

H.Váchalová,uč. ZŠ

Beseda o první pomoci

Klenečtí na krajském kole dopravní soutěže

V úterý a středu 23. a 24. května se družstvo žáků naší školy ve složení Eliška Johánková, Alžběta Krumlová, Slávek Mathauser a Michal Kapic zúčastnilo krajského kola dopravní soutěže v Plzni a Melchiorově Huti. Jmenovaní žáci - vítězové okresního kola - obsadili pěkné páté místo v kraji.

Mezi nejnáročnější discipliny patřila jízda zručnosti. Následovala jízda dle pravidel silničního provozu, testy z dopravní výchovy, zdravověda a práce s mapou.
    Jmenovaným žákům blahopřeji a přeji hodně pěkných zážitků při jízdě na kole.

H. Váchalová

Klenečtí starší žáci vítězi okresního kola dopravní soutěže mladých cyklistů.

Ve čtvrtek 27. dubna se družstvo mladších a starších žáků naší školy zúčastnilo okresního finále dopravní soutěže mladých cyklistů. Družstvo mladších žáků ve složení Vít Svoboda, Petr Volfík, Karolína Hálová a Lucie Maršíková obsadilo 7. místo.
Soutěžící prokazovali znalosti z pravidel silničního provozu, zdravovědy, jízdy zručnosti a jízdy dle pravidel na dětském dopravním hřišti. Vít Svoboda ze 6. třídy byl vyhodnocen nejlepším účastníkem v kategorii.

Naši starší žáci ve složení Slávek Mathauser,
Michal Kapic, Eliška Johánková a Alžběta Krumlová si z Domažlic odvážejí vítězný titul a postup do krajského kola, které se koná 23. a 24. května v Plzni a Melchiorově Huti. Rovněž Slávek Mathauser se stal nejlepším cyklistou v kategorii starších žáků.

B L A H O P Ř E J E M E

H.Váchalová

Naši nejmladší atleti vybojovali postup do kajského finále "Štafetového poháru".

Družstvo žáků 2. a 3.tříd ve složení: Eva Kubecová, Zuzana Kubecová, Agáta Skalová, Klára Strnadová, Martin Kovářík, Vojtěch Mifek, Dominik Tuška, David Jeřábek v silné konkurenci 9 škol okresu obsadili výborné 3. místo.

Družstvo žáků 4.
a 5. tříd ve složení: Tereza Konopíková, Nikola Phan Tu, Bohumila Šmídová, Lucie Maršíková, Lukáš Váchal, Daniel Knopp, Miroslav Chmelík, Petr Volfík
si z okresního finále z Domažlic díky nejlepšímu času přivezlo zlaté medaile.

Všem závodníkům blahopřeji a přeji mnoho úspěchů v blížícím se krajském finále,které se uskuteční 19.
května v Klatovech.

H.Váchalová

Upozornění

V sekci dokumenty lze stáhnout a vytisknout formulář pro uvolění žáků v průběhu výuky

Zápis do první třídy - rozhodnutí o přijetí

Rozhodnutí lze stáhnout ve formátu pdf zde

MAŠKARNÍ REJ Z DOBY KARLA IV.

Jak jsme uvedli již dříve, v pondělí proběhl "Maškarní rej" k příležitosti svátku Helloween, který byl tematicky zaměřen na dobu panovníka Karla IV.
Všem maskám děkujeme za přípravu a jejich předvedení ve školních třídách.

Zahájení školního roku 2016 / 2017

Mottto: Prázdniny utekly jak voda
          což je jistě velká škoda
          a tak hurá do školy
          zase plnit úkoly

Tak už tu máme zase první září, což je většinou první den nového školního roku. Konec pospávání, lenošení a začátek něčeho, na co se ne každý těší. Jak ukazují fofografie v galerii, je žáků, kteří přišli do naší školy víc než dost. Kdybyste to chtěli spočítat, máme jich skoro 250.
      Určitě nejvíce se těšili do školy ti nejmenší, kteří šli do školy vůbec poprvé jako žáci. V doprovodu svých rodičů a dalších známých je ve třídách přivítaly jejich třídní učitelky Milena Jankovská a Eva Altmanová.  Spolu s paní ředitelkou Jarmilou Novákovou  a starostou městyse Klenčí pod Čerchovem Janem Bozděchem popřáli žákům hodně úspěchů.
      Poté se žáci představili svým učitelkám a ukázali, co už umí. Nejenže poznají hodně písmenek, ale už se umí mnozí i podepsat a nebo počítat čísla od jedné až do 13 (i více). Nakonec někteří řekli i básničku nebo si společně zazpívali.

Kritéria pro přijetí do školní družiny

nebo soubor pdf ke stažení