Školní rok 2014/15 - zs klenci

Školní rok 2014/15

Archiv > 2014/2015

První den ve škole

Tak už máme zase konec prázdnin a začala nám škola. Někteří z Vás se už nemohli dočkat, což asi nejvíc platí pro naše prvňáčky. Jiní se těšili do školy méně. Ale teď už nezbývá nic jiného než se co nejdříve zakousnout do práce a těšit se na další prázdniny.

Jak už bylo napsáno, největší událost je nástup do školy pro žáky a žákyně první třídy. Ty v tento den doprovodili jejich rodiče, babičky a dědové a další příbuzní. Ve škole je přivítala jejich třídní učitelka Mgr. Foistová, paní ředitelka Mgr. Nováková a také starosta městyse Karel Smutný. Pak si děti povídaly s paní učitelkou o tom, co je čeká v nejbližších dnech ve škole. I když je toho na všechny prvňáčky trochu moc, určitě to s pomocí paní učitelky , paní družinářky a dalších učitelů rychle zvládnou.

Fotografie z prvního dne jsou ve fotogalerii 1.9.2014.

ECHO č.1
ECHO č.3

__________________________________________________________________________________________________________________________________________
Motto :
Na co máme ruce??
Především na práci. Ruka však umí i pohladit, ohmatat,
dotýkat se, léčit i tvořit. Ruce ukazují, kynou, píší a chybí-li nám slova, pomohou i k dorozumění.
Bez rukou se nenajíš, neovážeš kamarádovi ránu a těžko se ubráníš v nebezpečí.
Ruka je dokonalá a krásná. Je tvojí součástí.

Celoroční školní projekt

V letošním školním roce nese celoškolní projekt název „Podaná ruka“.

Co se skrývá v tomto názvu??
   Myslím si, že bychom sem mohli zařadit vzájemnou pomoc mezi lidmi. Každý z nás někdy potřeboval, aby mu ten druhý pomohl překonat různé „překážky". Například my žáci ve škole. Každou chvíli potřebujeme něco půjčit, vysvětlit a v obtížných situacích podpořit. Všímáme si i problémů u žáků o několik let mladších a snažíme se je řešit. Neměli bychom je přehlížet a neměli by nám být lhostejní.
Vzájemná spolupráce by měla být i mezi učiteli a žáky. Do
projektu můžeme zařadit i úkoly, které jsme plnili v minulém roce.

Jsou to: - sběr plastových víček

- pomoc nemocným dětem,
sběr alobalu, baterií a elektrospotřebičů

- „podaná ruka" přírodě.

Jsou tu i lidé, kteří nás z zpovzdálí pozorují a také nám pomáhají- patří k nim rodiče. Podporují a starají se o nás i přesto, že s tím nejsme někdy spokojeni. Shrneme -li naše myšlenky, dojdeme k závěru, že potřebujeme jeden druhého a měli bychom si vážit každého člověka, který podá „pomocnou ruku".

Žáci 8.A

Klenečtí poprvé na Horšovskotýnských sportovních hrách.

V úterý a středu 9. a 10.září se se 10 ti členné družsrtvo žáků 2. a 3.tř. a 10 ti členné družstvo 4. a 5.tř. účastnilo sportovního klání v Horšovském Týně.
Soutěžilo se v atletických disciplinách -  běhu na 60m,skoku do dálky, běhu na 400m a hodu míčkem. vybíjené, přehazované, kopané a vyvrcholením her byla  vytrvalostní štafeta na 10 krát 400m, kde naši nejmladší zvítězili a přivezli krásný pohár. Rovněž čtvrťáci a páťáci vybojovali ve štafetě 4 krát 400m třetí příčku.
 Naši nejmladší přivezli vítězný pohár ještě z turnaje v kopané.

V atletických disciplinách vybojovali naši žáci 9 medailových pozic:
 Byli to: Samuel Macht  3.místo b běhu na 60 m
           William Steinberger 2.místo v hodu míčkem
           Bohumila Šmídová 2.místo v běhu na 400m
           Nikola Phan Cam  3.místo v běhu na 400m
           Václav Radič 2.místo ve skoku dalekém
           Miroslav Chmelík 3. místo ve skoku dalekém
           Barbora Mifková 2.místo v běhu na 60 m
           Dominik Sazama 2.místo v hodu míčkem
           Barbora Mifková 2.místo v běhu na 400m

Všem žákům děkuji za výbornou reprezentaci školy a přeji mnoho úspěchů v dalším sportování.
Fotografie jsou ve fotogalerii  Horšovskotýnské sportovní hry.

Ze dne 13.10.2014
Podzimní vycházka
Podzimní vycházka v krásné podzimní přírodě se vydařila.Obdivovali jsme místa,kde ještě v roce 1964 stály dva skokanské můstky a skokané na lyžích zde závodili.
Vyzkoušeli jsme si zahrát na zvonkohru a přes Vavřinec jsme došli až do Domažlic.

Účastnici pochodu