Školní rok 2017/18 - zs klenci

Školní rok 2017/18

Výlet do Zelenova

V pátek 13.října se žáci 4.třídy s p. učitelkou Váchalovou vydali na přírodovědnou vycházku do přrodního parku Zelenov. Autobusem jsme jeli do Trhanova,odtud přes Pilu k aquaduktu na Hadrovec a do Zelenova.
Největším zážitkem bylo hledání raka říčního mezi kameny v potoce.Pan hajný Anderle nám o vyloveném raku povídal a odvážlivcům jej nechal vzít do ruky.Viděli jsme kácet stromy napadené kůrovcem,skládali jsme puzzle a také jsme si cvičně zamířili z pušky.
Děkujeme panu hajnému Anderlemu za pěknou exkurzi,kterou pro nás připravil.

A.Skalová,J.Junek 4.tř.

Čtvrťáci na turistickém výletě.

Ve středu 27.září jsme se vypravili na turistický výlet.
 Ráno jsme jeli autobusem na Pec,kde jsme navštívili Dřevorubecké muzeum,prohládli jsme si rodný dům J.F. Hušky a kapli sv.Vojtěcha. Po prohlídce jsme pokračovali na Mlýneček.Cestou jsme poznávali přírodniny a hledali houby.Pokračovali jsme na Výhledy. U sochy J.Š.Baara jsme se nasvačili,nebyl pěkný výhled do kraje,i tak jsme si připomněli místa nejbližšího okolí.
 Po Baarově stezce jsme se vraceli do Klenčí.Cestou jsme opět sbírali houby a měli jsme velikou radost z plných košíků.
Výlet se nám všem moc líbil a těšíme se na další.

K.Strnadová a M.Cimbolincová,4.tř.

Klenečtí žáci na Horšovskotýnských hrách stříbrní.

Ve dnech 12. a 13.září 2017 se žáci prvního stupně naší školy zúčastnili sportovního klání v Horšovském Týně.
Soutěžilo se v atletických disciplinách - v běhu na 60m,běhu na 400m,skoku dalekém a hodu míčkem.Z kolektivních her pak druháci a třeťáci hráli vybijenou,na starší kamarády ze 4. a 5. třídy čekala přehazovaná.Žáci obou kategorií ještě sehráli turnaj v kopané,kde družstvo tvořilo 8 hráčů,
z nichž 3 musely být dívky. Vyvrcholením soutěže byl štafetový běh na 10 krát 400 m pro mladší i starší děti.
Naše škola obsadila celkově vynikající druhé místo za pořádající školou z Horšovského Týna a nechala za sebou soupeře z větších škol jako je
Holýšov,Staňkov,Bělá nad Radbuzou a Mrákov.

Nejlepších výsledků dosáhli: Vojtěch Mifek 1.místo v běhu na 400m a zvítězil i v hodu míčkem
Lukáš Váchal 2.místo v běhu na 60m a 3.místo ve skoku dalekém
Zuzana Kubecová 1.místo ve skoku dalekém a 2.místo v běhu na 400m
Martin Kovářík 2.místo v běhu na 400m
Eva Kubecová 3.místo v běhu na 60m
Petr Horna 3.místo v hodu míčkem
Nikola Phan Cam Tu 3.místo v běhu na 60m mezi žákyněmi 4. a 5.tříd

Mladší fotbalisté bojovali o vítězství,ale nakonec prohráli na penalty a vybojovali stříbrnou medaili. Velmi pěkný souboj předvedli čtvrťáci a páťáci v přehazované a odvážejí si z Horšovského Týna bronz.

Vyvrcholením her byla vytrvalostní štafeta,kde mladší děti doběhly druhé ve složení: A.Zelenková,E.Kubecová,L.Šindelářová,D.Dontová,N.Kanátová, D.Tuška,M.Kovářík,V.Mifek,M.Jero a P.Horna.
Starší žactvo dokončilo štafetu na třetím místě ve složení: T.Konopíková,Z.Kubecová,A.Skalová,N.Zelenková,M.Kobanová,
L.Váchal,P.Navrátil,O.Sýkora,D.Jeřábek a F.Škultéty.
Chtěla bych poděkovat p.Jaroslavu Řezníčkovi za dopravu a zapůjčení fotbalových dresů a udělování cenných rad v průběhu zápasů svým svěřencům.

Všem závodnicím a závodníkům děkuji za vzornou reprezentaci školy a přeji mnoho úspěchů při dalším sportování.

H.Váchalová,uč.ZŠ

Nabídka kroužků

Ve školním roce lze vybírat kroužky z přiložené nabídky. Kroužky začínají od pondělí 2.10.2017, končí v pátek 1.6.2018.

Začal nový školní rok

Tak už nám skončily prázdniny a začal další školní rok. Pro mnohé už nic nového, protože do školy už nějaký rok do školy chodí. Ti se těšili na spolužáky a spolužačky, aby pokecali co se přes prázdniny událo, kdo kde s kým, prostě vše co je zajímá.
   Asi největší událost je první školní den pro žáčky prvňáčky. Ti přišli v doprovodu svých rodičů, babiček, dědečků či jiných příbuzných. Ve škole je přivítala paní ředitelka Nováková spolu s panes starostou Bozděchem. Také jejich třídní učitelka Foistová přivítala své žáčky a jejich doprovod. Rodiče dostali potřebné informace nejen od paní učitelky třídní, informace o stravování a o provozu družiny.

Přejeme všem žákům, rodičům a učitelům úspěšný a pokud možno klidný školní rok.