září - zs klenci

září

Archiv > 2015/2016 > Školní rok 2015/16

Hasičské cvičení

V měsící září proběhlo na naší škole hasičské cvičení s imitovaným požárem a evakuací žáků včetně využití hasičské techniky.

Po vyhláčení poplachu žáci, učitelé a ostatní zaměstnanci školy se podle poplachových směrnic vydali na cestu ze školy. Ne všem žákům a učitelům se to však podařilo. Z důvodu hustého kouře nemohli použít únikové východy a byli nuceni čekat na pomoc hasičů. Nejdříve dorazili mistní hasiči z Klenčí pod Čerchovem. Pak i hasiči z okolních obcí a profesionální hasiči z Domažlic. Hasiči lokalizovali ohnisko požáru a pomocí výsuvné plošiny nebo dýchacích přístrojů pomáhali uvězněným žákům a učitelům opustit "hořící" školu.
   Zbytek žáků a učitelů se zájmem pozoroval záchranné práce a tak ani nevnímal vlezlou zimu, která byla v prostoru shromaždiště.
Přesto byl po návratu do školy všem zájemcům podáván ve školní jídelně horký čaj.
    Cvičení přineslo mnoho užitečných poznatků nejen pro žáky a učitele, ale i zasahující hasiče.
Foto ze cvičení je ve fotogalerii

Žáci prvního stupně na Horšovskotýnských hrách.

Ve dnech 16. a 17. 9. 2015 se žáci 2. až 5. třídy naší školy zúčastnili sportovního klání v atletice a míčových hrách v Horšovském Týně. Na tuto sportovní akci přijeli žáci prvního stupně ZŠ  z Horšovského Týna, Bělé nad Radbůzou, Holýšova, Mrákova a Klenčí pod Čerchovem.
Klenečtí se umístili na velmi pěkném 3. místě.
Medailové pozice obsadili tito chlapci a dívky:

V běhu na 60 m obsadila v kategorii dívek 2. místo Anna  Nová z 5.tř. a v kategorii chlapců 2. místo Miroslav Chmelík ze 4. tř.,
v hodu míčkem v kategorii dívek vybojovala Adéla Votrubová z 5. tř. 2. místo a N. Zelenková ze 3. tř. 3. místo a v kategorii chlapců získal 2. místo L. Sazama ze 3. tř.,
v běhu na 400m zvítězil S. Macht ze 3.tř.a 3.místo obsadil L. Váchal rovněž ze 3. tř.,
ve skoku dalekém získal 2. místo S. Macht ze 3. tř. a 3. místo M. Chmelík ze 4. tř.

Ve vybíjené vybojovali mladší žáci pěkné 3. místo,jejich starší kamarádi v přehazované získali rovněž bronzovou medaili.
V kopané uhráli mladší i starší žáci 3. místo.

Ve štafetě na 10 x 400m doběhli mladší žáci na pěkném 3. místě a jejich starší kamadádi si ještě o příčku polepšili a obsadili vynikající 2.místo.

Všem zúčastněným blahopřeji a děkuji za výbornou reprezentaci školy.

Hana Váchalová,
uč. ZŠ

Další fotky z akce jsou ve fotogalerii.

1. září

Prázdniny utekly jako voda a před školou bylo zase plno. Žáci a žákyně naší školy se opět sešli, aby získali nové vědomosti, potkali se ze spolužáky a taky aby se brzy dočkali těch následujících prázdnin.
Kromě toho přišlo letos i hodně prvňáčků, kterých máme po dlouhé době dvě třídy. Doprovodili je jejich rodiče nebo známí, ve škole je přivítaly jejich třídní paní učitelky, ředitelka školy Mgr. Nováková
a také
Ing. et Ing. Jan Bozděch, Ph.D., starosta městyse Klenčí pod Čerchovem.
Přejeme všem žákům hodně studijních úspěchů, rodičům a učitelům trpělivost a občas i pevné nervy.
Jak to vypadalo se můžete podívat tady, nebo ve fotogalerii.